Novoročné výbehy nad Dúbravkou.

Autor: Dušan Oravec | 4.1.2011 o 12:30 | (upravené 4.1.2011 o 14:32) Karma článku: 5,32 | Prečítané:  1546x

A máme tu Nový rok 2011! A ako obyčajne, každý si dá nejaké novoročné predsavzatia. Jedno z mojích predsavzatí čo som si dal je... , že začnem znovu behávať ...a behávať trochu viac a lepšie ako minulý rok.


1.1.2011

Je 1.1.2011 a mám voľné poobedie. Vonku je krásne počasie tak som rozhodnutý vyraziť a hneď začat plniť svoje novoročné predsavzatia.. Pred mesiacom  v Decembri 2010 som bol na operácii kŕčových žíl na pravej nohe, tak sa neviem dočkať behu po nútenej prestávke. Tak v starom roku som zanechal krčovú žilu a dúfam, že aj to čoho som sa asi kŕčovito držal :-) A vážne, beží sa mi akosi ľahšie. Do pľúc nasávam čerstvý chladný vzduch a zaberám do strmého kopca pri Zlatej Lipe. Vybieham do lesa nad Tavaríkovou osadou a som fascinovaný pohľadom na zamrznuté stromy a zasnežený chodník. Bežím s radosťou v duši a z pohybu... a noha poslúcha... JUPÍÍ !

Foto0656.jpg

Jezuitské lesy


Foto0657.jpg

Bežím po modrej značke smer Dlhé diely.

Foto0658.jpg

Veľká lúka nad Dlhými dielmi.

Na Veľkej Lúke bola zvláštna atmosféra. Všetko zamrznuté a zasnežené... tichúčko...slnko sa predieralo cez hmlu - zastal som a kochal sa.  Prebehol som po lúke a bežím lesom späť. Domov som dobehol spokojný a natešený :-)


2.1.201

Je tu druhý novoročný deň. Pospal som si po nočnej službe do 13h. Pozrel som sa z okna... a je tu zase pekný deň. Tak je rozhodnuté - vybieham do lesa nad Dúbravkou - po tej istej trase. Ale ako sa hovorí...dva krát do toho istého lesa nevstúpiš :-) Oteplilo sa a námraza zo stromov odpadla. Chodník je ale pekne stále zasnežený tak sa vytešujem. Bežím lesom a v hlave sa mi začínajú preháňať myšlienky...preberám a rekapitulujem starý rok. Pri behu sa dobre vyčistí hlava...a aj pľúca :-) Došiel som na to, že veci čo sa mi nepodarilo vyriešiť v starom roku, si zo sebou ťahám aj do nového roku. Nie je to tak ako som si myslel... , že s príchodom nového roka 2011 niekto šibne prútikom a zlé zostane v starom roku a  nový rok bude šťastný a veselý... ako sa vinšuje. Vybieham na Veľkú Lúku a  myšlienky sú náhle zastavené! Nad Rakúskom sa spod zamračených oblakov derú červené slnečné lúče. Nadherné...


Foto0660.jpg

Veľká Lúka a pohľad na Rakúsko

Foto0661.jpg

Nastavujem na mobile efekt " sephia " a fotka naberá inú dramatičnosť

Foto0659.jpg

Bežím Veľkou Lúkou. A predo mnou prebehnú dve srnky, zastavia na chodníku a aj ja stojím. Vymeníme si pohľady a srnky hop do lesa a sú fuč... A fuč sú aj moje depresívne myšlienky :-)  Pre tieto okamihy sa oplatí žiť! Tešiť sa z prírody, z drobnosťí a z láskyplných medziľudských vzťahov.

Veď čo je život? Je to záblesk svetlušky v noci. Je to dych bizóna v zimnom období. Je to malý tieň, ktorý sa mihne trávou a stratí sa v západe slnka...


Foto0662.jpg

Srnky boli moc rýchle a mobil som nestačil vytiahnuť. Tak aspoň ilustračné foto.

Foto0664.jpg

Krásny šípkový krík


Foto0665.jpg

Bežím lesom a počujem klop-klop. Pozrem hore na strom a doktor stromov - Ďateľ si plní svoju lekársku povinnosť.

Tak sa mi ten dnešný výbeh páčil, že som sa rozhodol...keď dobehnem tak sadnem na bicykel a skočím na Kačín do Lesanky na čaj a horec.

Doma som sa prezliekol do suchécho, dofúkal kolesá, nasadil prilbu a hybaj cez Lamač na Kačín.

Foto0667.jpg

Nad Lamačom pribúda snehu. Aj cesta je zasnežená tak sa vytešujem a blbnem na snehu :-)

Foto0668.jpg

To mi spadol mobil do snehu a odfotil na samospúšt namiesto mňa  - tento krásny strom.


Foto0669.jpg

Ďalšia fotka už vyšla a šlapem ďalej do kopca.

Foto0672.jpg

Na lúke na Kačíne

Foto0673.jpg

V čiernom tmavom lese som zbadal svietiť malé svetielko. Keď som prišiel bližšie zistil som že je to okienko :-) Som pred Lesankou u Barteka  -hurá! Zamykám bicykel vonku o stôl a hop do Lesanky.

Foto0676.jpg

Vnútri bola úžasná atmosféra. V krbe horel oheň, z CD-čka hrali Nedvedovci ktorý chytali za srdce. Sŕkal som s čajíka a popíjal horčeka... Zrazu mi z tej atmosféry zvlhli oči a taký divný pocit som mal na srdci... snáď sa tu ja nerozplačem... Ako keby som sa zrazu duchom preniesol na Zamkovskeho chatu do Tatier a došlo mi clivo za mojimi kamarátmi a ľuďmi ktorých mam rád. A ja tu sedím tak sám opustený a rád by som bol s Vami - kamaráti moji! Na horách, na lyžiach, na bicykli, na pláži, iba tak v  krčme alebo doma v posteli :-). Objednávam si ešte jeden Rumíček / ten Horec bol nejaký slabý/ a pripíjam si s Vami kamaráti moji aby nás čakalo ešte veľa spoločných chvíľ a krásnych zážitkov. A aby sme boli spolu častejšie ako minulý rok! Dosť bolo ale melanchólie... Zotrem rosu z okna a nič nevidím ...len tmu. Už je 18h - to sa dalo čakať. Ešte že som si zobral jedno svetlo na bike. Zapínam ho a vydávam sa v jeho svetelnom kuželi na cestu zasneženou krajinou. Dole kopcom to moc nepúšťam a radšej pribrzďujem - stačí kúsok ľadu pod snehom a letím... Zvládol som to bez pádu. Doma si dávam ešte čajík a môjho poriadneho pravého horca na zahriatie a na zapitie pekného dňa.

3.1.2011

Ráno mám trochu svalovicu. Ale vstávam z postele a chystám sa na môj tretí výbeh :-) Nech sa pekne plnia tie moje novoročné predsavzatia. Som dohodnutý s Marcelom, že si spolu o 9:30 zabeháme. Marcel prišiel pre mňa, pripili sme si mrkvovo-cviklovo-šalátovou šťavou na šťastný nový rok a  bežíme tú moju trasu po 3X. A les je zase iný... Je teplejšie, slnko svieti ale sneh sa drží. Beh ubieha akosi rýchlejšie keď spolu kecáme, a ani sa nenazdáme a sme na Veľkej Lúke. Bohužial fotky v mobile mi nejako zblbli a dve v lese fotené zmizli. Zostala mi aspoň táto jedinná z Veľkej Lúky - ale je nadherná a tak sme sa aj s Marcelom cítili. Tak nech nám to tento rok pekne beží!

Foto0681.jpg 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Majú živnostníci právo na dovolenku? Ako rozhodol európsky súd

Nie je živnostník ako živnostník.


Už ste čítali?