Novoročné výbehy nad Dúbravkou.

Autor: Dušan Oravec | 4.1.2011 o 12:30 | (upravené 4.1.2011 o 14:32) Karma článku: 5,32 | Prečítané:  1523x

A máme tu Nový rok 2011! A ako obyčajne, každý si dá nejaké novoročné predsavzatia. Jedno z mojích predsavzatí čo som si dal je... , že začnem znovu behávať ...a behávať trochu viac a lepšie ako minulý rok.


1.1.2011

Je 1.1.2011 a mám voľné poobedie. Vonku je krásne počasie tak som rozhodnutý vyraziť a hneď začat plniť svoje novoročné predsavzatia.. Pred mesiacom  v Decembri 2010 som bol na operácii kŕčových žíl na pravej nohe, tak sa neviem dočkať behu po nútenej prestávke. Tak v starom roku som zanechal krčovú žilu a dúfam, že aj to čoho som sa asi kŕčovito držal :-) A vážne, beží sa mi akosi ľahšie. Do pľúc nasávam čerstvý chladný vzduch a zaberám do strmého kopca pri Zlatej Lipe. Vybieham do lesa nad Tavaríkovou osadou a som fascinovaný pohľadom na zamrznuté stromy a zasnežený chodník. Bežím s radosťou v duši a z pohybu... a noha poslúcha... JUPÍÍ !

Foto0656.jpg

Jezuitské lesy


Foto0657.jpg

Bežím po modrej značke smer Dlhé diely.

Foto0658.jpg

Veľká lúka nad Dlhými dielmi.

Na Veľkej Lúke bola zvláštna atmosféra. Všetko zamrznuté a zasnežené... tichúčko...slnko sa predieralo cez hmlu - zastal som a kochal sa.  Prebehol som po lúke a bežím lesom späť. Domov som dobehol spokojný a natešený :-)


2.1.201

Je tu druhý novoročný deň. Pospal som si po nočnej službe do 13h. Pozrel som sa z okna... a je tu zase pekný deň. Tak je rozhodnuté - vybieham do lesa nad Dúbravkou - po tej istej trase. Ale ako sa hovorí...dva krát do toho istého lesa nevstúpiš :-) Oteplilo sa a námraza zo stromov odpadla. Chodník je ale pekne stále zasnežený tak sa vytešujem. Bežím lesom a v hlave sa mi začínajú preháňať myšlienky...preberám a rekapitulujem starý rok. Pri behu sa dobre vyčistí hlava...a aj pľúca :-) Došiel som na to, že veci čo sa mi nepodarilo vyriešiť v starom roku, si zo sebou ťahám aj do nového roku. Nie je to tak ako som si myslel... , že s príchodom nového roka 2011 niekto šibne prútikom a zlé zostane v starom roku a  nový rok bude šťastný a veselý... ako sa vinšuje. Vybieham na Veľkú Lúku a  myšlienky sú náhle zastavené! Nad Rakúskom sa spod zamračených oblakov derú červené slnečné lúče. Nadherné...


Foto0660.jpg

Veľká Lúka a pohľad na Rakúsko

Foto0661.jpg

Nastavujem na mobile efekt " sephia " a fotka naberá inú dramatičnosť

Foto0659.jpg

Bežím Veľkou Lúkou. A predo mnou prebehnú dve srnky, zastavia na chodníku a aj ja stojím. Vymeníme si pohľady a srnky hop do lesa a sú fuč... A fuč sú aj moje depresívne myšlienky :-)  Pre tieto okamihy sa oplatí žiť! Tešiť sa z prírody, z drobnosťí a z láskyplných medziľudských vzťahov.

Veď čo je život? Je to záblesk svetlušky v noci. Je to dych bizóna v zimnom období. Je to malý tieň, ktorý sa mihne trávou a stratí sa v západe slnka...


Foto0662.jpg

Srnky boli moc rýchle a mobil som nestačil vytiahnuť. Tak aspoň ilustračné foto.

Foto0664.jpg

Krásny šípkový krík


Foto0665.jpg

Bežím lesom a počujem klop-klop. Pozrem hore na strom a doktor stromov - Ďateľ si plní svoju lekársku povinnosť.

Tak sa mi ten dnešný výbeh páčil, že som sa rozhodol...keď dobehnem tak sadnem na bicykel a skočím na Kačín do Lesanky na čaj a horec.

Doma som sa prezliekol do suchécho, dofúkal kolesá, nasadil prilbu a hybaj cez Lamač na Kačín.

Foto0667.jpg

Nad Lamačom pribúda snehu. Aj cesta je zasnežená tak sa vytešujem a blbnem na snehu :-)

Foto0668.jpg

To mi spadol mobil do snehu a odfotil na samospúšt namiesto mňa  - tento krásny strom.


Foto0669.jpg

Ďalšia fotka už vyšla a šlapem ďalej do kopca.

Foto0672.jpg

Na lúke na Kačíne

Foto0673.jpg

V čiernom tmavom lese som zbadal svietiť malé svetielko. Keď som prišiel bližšie zistil som že je to okienko :-) Som pred Lesankou u Barteka  -hurá! Zamykám bicykel vonku o stôl a hop do Lesanky.

Foto0676.jpg

Vnútri bola úžasná atmosféra. V krbe horel oheň, z CD-čka hrali Nedvedovci ktorý chytali za srdce. Sŕkal som s čajíka a popíjal horčeka... Zrazu mi z tej atmosféry zvlhli oči a taký divný pocit som mal na srdci... snáď sa tu ja nerozplačem... Ako keby som sa zrazu duchom preniesol na Zamkovskeho chatu do Tatier a došlo mi clivo za mojimi kamarátmi a ľuďmi ktorých mam rád. A ja tu sedím tak sám opustený a rád by som bol s Vami - kamaráti moji! Na horách, na lyžiach, na bicykli, na pláži, iba tak v  krčme alebo doma v posteli :-). Objednávam si ešte jeden Rumíček / ten Horec bol nejaký slabý/ a pripíjam si s Vami kamaráti moji aby nás čakalo ešte veľa spoločných chvíľ a krásnych zážitkov. A aby sme boli spolu častejšie ako minulý rok! Dosť bolo ale melanchólie... Zotrem rosu z okna a nič nevidím ...len tmu. Už je 18h - to sa dalo čakať. Ešte že som si zobral jedno svetlo na bike. Zapínam ho a vydávam sa v jeho svetelnom kuželi na cestu zasneženou krajinou. Dole kopcom to moc nepúšťam a radšej pribrzďujem - stačí kúsok ľadu pod snehom a letím... Zvládol som to bez pádu. Doma si dávam ešte čajík a môjho poriadneho pravého horca na zahriatie a na zapitie pekného dňa.

3.1.2011

Ráno mám trochu svalovicu. Ale vstávam z postele a chystám sa na môj tretí výbeh :-) Nech sa pekne plnia tie moje novoročné predsavzatia. Som dohodnutý s Marcelom, že si spolu o 9:30 zabeháme. Marcel prišiel pre mňa, pripili sme si mrkvovo-cviklovo-šalátovou šťavou na šťastný nový rok a  bežíme tú moju trasu po 3X. A les je zase iný... Je teplejšie, slnko svieti ale sneh sa drží. Beh ubieha akosi rýchlejšie keď spolu kecáme, a ani sa nenazdáme a sme na Veľkej Lúke. Bohužial fotky v mobile mi nejako zblbli a dve v lese fotené zmizli. Zostala mi aspoň táto jedinná z Veľkej Lúky - ale je nadherná a tak sme sa aj s Marcelom cítili. Tak nech nám to tento rok pekne beží!

Foto0681.jpg 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Plavčan a SNS sú za svoju kauzu zodpovední. Ale Smer nie je bez viny

Smer sa nemôže tváriť, že nemá nič spoločné so systémom, akým sa delia eurofondy.

KOMENTÁRE

Boja sa, čo sa stane, ak z vojny zmizne človek. Elon Musk to chce zastaviť

Cieľ je ušľachtilý, ale nesplniteľný.


Už ste čítali?