Novoročné výbehy a aplikácia Sports Tracker

Autor: Dušan Oravec | 16.1.2012 o 3:10 | (upravené 16.1.2012 o 3:44) Karma článku: 4,65 | Prečítané:  1679x

A máme tu nový rok 2012! Pokračujem v mojej tradícii novoročných výbehov a napĺňam si hneď svoje novoročné predsavzatie - a to že budem aj naďalej behávať a behávať trochu viac a lepšie ako minulý rok :-)

 

 

 

Je 1.1.2012 a zobúdzam sa na poludnie. Nie, že by som vyspával po oslave silvestra. Ja som ho oslavoval prácou a tak dospávam po nočnej službe. Oslava prácou má jednu výhodu..., že človeka nebolí hlava ako väčšinu ľudí. A tak s čistou hlavou vyrážam na moju obľúbenú trasu Dúbravka - Veľká lúka nad Dlhými dielmi.

Po vbehnutí do lesa mi prichádzajú spomienky na novoročný výbeh 1.1.2011 z pred roka, keď bolo všetko zasnežené...

Foto0656.jpg

Túto zimu je ale zima na sneh skúpa. Ani nemrzne ani snehu nikde.  A tak bežím po listoch a preskakujem blato a kaluže...

01012012067.jpg

Tešil som sa na ten pocit keď vbehnem na Veľkú lúku. Vždy má takú zvláštnu atmosferu...

01012012073.jpg

V ten deň som prebehol 7,21km za čas 59min, rýchlosťou 7.28km/h a spotreboval som 453 kCal. A odkiaľ, že to viem? Ježiško mi priniesol pod stromček nový mobil a ja som si do neho nainštaloval aplikáciu Sports Tracker, ktorú som práve testoval.

Sports Tracker ma veľmi nadchol a ak dovolíte rád by som Vám ho predstavil. Mám sním zatiaľ len malé skúsenosti a ešte ani neviem všetky jeho funkcie. Možno ho už aj niektorí poznáte a používate. Ale kdo o ňom ešte nepočul tak si ho určite zamiluje.

Domovská stránka programu: http://www.sports-tracker.com/

Sports Tracker je veľmi zaujímavá aplikácia pre športovcov s mobilným telefónom s operačným systémom Symbian, Android, Windows mobil alebo Apple, ktorý má vstavaný GPS modul. Po celú dobu Vašej športovej aktivity zaznamenáva  prejdenú vzdialenosť, časy a rýchlosti presunov, priemernú rýchlosť, aktuálne súradnice,  nadmorskú výšku, spálené kCal a ďalšie štatistiky. Program  zobrazuje Vašu prejdenú trasu na mape, či už v telefóne alebo neskôr v počítači.

Po nájdení satelitov si vyberiete jednu z podporovaných aktivít: chôdzu, beh, bicyklovanie a lyžovanie a iné. Ešte je možnosť voliteľne vybrať Laps, čiže okruhy. Potom už len stačí odštartovať. Po dobehnutí, alebo po inej aktivite si môžte pomenovať Vašu trasu a uploadovať/ poslať/ celý zánam aj s prípadnými fotografiami cez mobilné pripojenie na Váš osobný profil na domovskej stránke programu.

Upload fotografie:

Untitled-TrueColor-01.jpg

Uvediem napriklad moju trasu pre ilustráciu:

Untitled-TrueColor-02.jpg

 

Športové výkony sa zaznamenávajú do kalendára, a tak má športovec dokonalý prehľad o svojich aktivitách.

 

Color-04.jpg

Možný je aj export do PC. Svoje aktivity a trasy si prenesiete do počítača vygenerovaním súborov rôznych formátov ako napríklad KLM ( Google Earth ), XML, a tabuliek CVS.

Zaujímavou funkciou programu je aj „Live sharing„, kde sa pri prebiehajúcej aktivite aktuálna poloha odosiela cez mobilné pripojenie na Váš osobný profil a tak môžu Vaši známi s Vami zdieľať, kde sa práve nachádzate a koľko toho máte ešte pred sebou. Možete si aj vy pozriet trasy a fotky iných bežcov a prípadne tak čerpať námety na behy alebo túry.

 

 

Sports Tracker si možte bezplatne stiahnuť na mobilný telefón s operačným systémom:

Symbian

http://store.ovi.com/content/31721?cid=ovistore-fw-bac-na-acq-na-SportsTra-g0-na-1

Android

https://market.android.com/details?id=com.stt.android

Windows mobile

http://www.windowsphone.com/en-US/apps/d686e4f1-4b1d-4d44-9643-687ccc3fa119

Apple

http://itunes.apple.com/us/app/sports-tracker/id426684873

 

Prajem Vám veľa  šťastných a zábavných kilometrov s aplikáciou Sports Tracker.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?